dubové fošny

DUBOVÉ FOŠNY – VLASTNOSTI – POUŽITÍ

Fošny z dubu se liší od prken svojí vyšší tloušťkou od 40mm do cca 80mm a jsou vhodné do interiéru i exteriéru, patří mezi oblíbené stavební a truhlářské řezivo s širokou škálou využití. Velmi žádané jsou dubové fošny na stůl, na kuchyňskou linku, do koupelny pod umyvadlo, na polici. Dále se z nich vyrábí dubové ploty, terasy a podlahy, mola, paluby, mosty, pergoly, altány, krovy, schodiště, schody, schodnice, schodové nášlapy, interiérový i zahradní nábytek. Kvalitní fošny se vyrábějí z dostatečně nosného dřeva a dále se mohou čtyřstranně hoblovat.

Dubové fošny řežeme na zakázku ve stejných i různých šířkách ze středového dřeva až do šířky 500mm a po celých metrech až do délky 5m. Na přání zákazníka dodáme hoblované, broušené, frézované hrany do rádiusu.

 

Fošny dub mají dekorativní a pěkný vzhled i kresbu, především však velkou životnost a odolnost v exteriéru.

Levnější varianta trámů pro exteriér i interiér jsou výrobky z modřínu – modrinove.cz .

DUBOVÉ FOŠNY DO ZAHRADY

Fošny jsou neuvěřitelně odolné a očividně vydrží ještě mnoho let a s věkem budou ještě krásnější.  Fošny umíme vyrobit se čtyřmi ostrými hranami nebo jen s potřebnou pohledovou hranou, či stranou. Na ostatních hranách může zabíhat díky větší křivosti dubového dřeva oblina s kůrou.

Volba fošen z dubového dřeva je čistý způsob úpravy vaší zahrady.

Ať už potřebujete cokoli, ohraničení, zeleninový  nebo květinový vyvýšený záhon, schody, posezení nebo dokonce rybník, pak jsou naše fošny z dubového dřeva jako stvořené pro váš projekt.

JE LIBO DUBOVÉ FOŠNY PRO STAVBU VYVÝŠENÝCH ZÁHONŮ  ? 

 • Vyvýšený sázecí záhon je ideální pro ekologicky šetrného zahradníka, ideální pro zeleninové záhony, pokud uvažujete o soběstačnosti, nabízí více prostoru pro pěstování květin a plodů nebo dokonce vytváří krásný okrasný prvek.

 • Jsou dokonalým způsobem, jak do vaší zahrady zavést jiný druh půdy a mohou pomoci zlepšit odvodnění rostlin. Jejich relativně malá plocha také usnadňuje práci a údržbu.

 • Nabízíme řadu tvarů a velikostí, které vyhovují vašim potřebám a dostupnému prostoru, s předřezanými dřevěnými komponenty, díky nimž je jejich výstavba rychlá a snadná.

 

dubové

 

S DUBEM SE MUSÍ UMĚT PRACOVAT

Vyrábíme rozsáhlou škálu terasových produktů vyrobených prostřednictvím našich zařízení v naší malé pile, které nám umožňují strojově zpracovat a dokončit náš sortiment  dubových fošen na vysoké úrovni, abychom splnili požadavky stanovené našimi zákazníky.

V této části najdete vše, co potřebujete k vytvoření terasy z fošen ve vaší zahradě. Budujete prostor pro setkávání s vašimi hosty nebo místo pro odpočinek na opalovacím lehátku u bazénu? Jsme si jisti, že Vám můžeme nabídnout dřevěné masivní dubové terasy dle Vašich potřeb tak, abyste vytvořili své vysněné venkovní prostředí.

Tím, že materiál na dubové fošny zpracováváme v kompletním výrobním procesu, od stromu až po hotový výrobek, máme možnost mít nad výrobkem plnou  kontrolu . Hotový výrobek bude svědkem našich osvědčených výrobních metod, které nám umožňují dodávat našim zákazníkům krásné, ale odolné dubové terasy, vyvýšené záhony, sámované a nesámované dubové fošny.

Naše dubové fošny jsou k dispozici z dubu evropského a modřínu evropského pocházejícího převážně z Kokořínska nebo Křivoklátska , proto jsme si jisti, že svou kvalitou díky původu dřeva z této lokality s vhodným podložím pro růst těchto dřevin, kvalitním technologickým výrobním postupem a správným skladováním hotových výrobků Vám jsme schopni dodat fošny v takovém provedení, ve kterém si přejete dokončit svou exteriérovou nebo interiérovou estetiku.

 

Jsme schopni také dodat nesámované i sámované truhlářské dubové řezivo sušené nebo nesušené:

  – fošny 60, 50, 40mm – délka 3-5m

  – prkna 25, 30, 35 mm

 
 
 

JAKÉ DUBOVÉ FOŠNY PRO VÁS MUŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

Čerstvě řezané (katrované) dubové fošny s neurčenou vlhkostí

Nevýhodou použití dále nezpracovaného řeziva může být vysoký podíl vody a následné objemové změny a deformace při sesychání do rovnovážné vlhkosti. Vyšší obsah vody může být také problematický z hlediska zvýšeného rizika napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, u dubu je toto však v malé míře, jelikož dub je odolný prosti tomuto napadání.

Při nákupu surového řeziva je dobré vybrat správnou kvalitu vhodnou pro daný druh použití. Obecně platí, že středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější.

Naproti tomu zabudování prvků z nevysušeného dřeva s obsahem dřeně může způsobovat nežádoucí efekty ve formě kroucení, výsušných trhlin atp.

Tento produkt základního pilařského zpracování neztrácí svou oblibu u tradičních tesařských konstrukcí, kde se uplatňuje poměrně široká škála rozměrů průřezu – exteriérových konstrukcí, dubové fošny v zahradě, vyvýšené záhony a jiné

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 
DUBOVÉ FOŠNY - FOŠNY Z DUBU - FOŠNY DUB - HOBLOVANÉ - VÝROBA

 

 

 

Technicky vysušené, hoblované dubové fošny

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného dubového řeziva se zaručenou vlhkostí (exteriér zpravidla 15 % ±3%, interiér 10% ±2%). Středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější a je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

Samozřejmostí je u sámovaných sušených fošen čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany.

K výrobě dubových truhlářských fošen se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

 
dubové
dubové

Pošlete nám rychlou poptávku

   
   
   

  Najdete nás také na: