dubové rustikální fošny

dubové rustikální fošny – schody z masivních fošen, rustikální nášlapy z dubu, schodnice, schodové stupně dub, dubový rustikální schod zalitý pryskyřicí. Už Vás nebaví dokonalé dřevo bez suků a výsušných prasklin? Pořiďte si do Vašeho domu, kanceláře, firmy kus přirozené přírody s historií dřeva až 100let. Vyrábíme masivní dubové fošny rustikální s přirozenými výsušnými prasklinami a suky tak, jak používali naši „sedláci“. Schody je možné i vytmelit nebo zalít pryskyřicí čirou nebo barevnou, což vytvoří schodům dokonalý design.

dubové

JAKÉ DUBOVÉ RUSTIKÁLNÍ FOŠNY PRO VÁS MUŽEME VYROBIT V ZÁVISLOSTI NA ÚČELU POUŽITÍ ?

Čerstvě řezané (katrované) dubové fošny s neurčenou vlhkostí

Nevýhodou použití dále nezpracovaného řeziva může být vysoký podíl vody a následné objemové změny a deformace při sesychání do rovnovážné vlhkosti. Vyšší obsah vody může být také problematický z hlediska zvýšeného rizika napadení dřevokazným hmyzem, plísněmi i houbami, u dubu je toto však v malé míře, jelikož dub je odolný prosti tomuto napadání.

Při nákupu surového řeziva je dobré vybrat správnou kvalitu vhodnou pro daný druh použití. Obecně platí, že středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější.

Naproti tomu zabudování prvků z nevysušeného dřeva s obsahem dřeně může způsobovat nežádoucí efekty ve formě kroucení, výsušných trhlin atp.

Tento produkt základního pilařského zpracování neztrácí svou oblibu u tradičních tesařských konstrukcí, kde se uplatňuje poměrně široká škála rozměrů průřezu – exteriérových konstrukcí, dubové fošny v zahradě, vyvýšené záhony a jiné

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_20190313_152923-768x1024.jpg.

Přidat blok

dubové  rustikální fošny z masivního dřeva, rustikální fošna, desky, nášlapy, schodnice, stupně dub, dubový rustikální schod zalitý pryskyřicí.

Přidat blok

Technicky vysušené, hoblované dubové fošny

profily jsou vyráběny z technicky vysušeného dubového řeziva se zaručenou vlhkostí (exteriér zpravidla 15 % ±3%, interiér 10% ±2%). Středové řezivo, ideálně radiální bez obsahu dřeně bude nejpevnější a nejstabilnější a je primárním pořezu kulatiny je dbáno na proříznutí dřeně (středu kmene). To zaručuje vyšší tvarovou stálost.

Samozřejmostí je u sámovaných sušených fošen čtyřstranné hoblování nebo broušení a sražené hrany.

K výrobě dubových truhlářských fošen se používají kmeny v pořadí první a druhé kusy od spodní části stromu s menším počtem odříznutých větví (suků) a minimálním zakřivením.

 Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu…

Dubové rustikální schody z masivních fošen, rustikální nášlapy z dubu, schodnice, schodové stupně dub, dubový rustikální schod zalitý pryskyřicí. Už Vás nebaví dokonalé dřevo bez suků a výsušných prasklin? Pořiďte si do Vašeho domu, kanceláře, firmy kus přirozené přírody s historií dřeva až 100let. Vyrábíme masivní rustikální schody s přirozenými výsušnými prasklinami a suky tak, jak používali naši „sedláci“. Schody je možné i vytmelit nebo zalít pryskyřicí čirou nebo barevnou, což vytvoří schodům dokonalý design.

Přidat blok

Přidat blok

rustikální dubové desky fošny nášlapy schodnice