Skip to content Skip to footer

PROČ ZVOLIT PRÁVĚ DUBOVÉ OBKLADY?

Dřevěné masivní dubové obklady mají největší využití pro dubový obklad stěn, stropu, podlahy, fasády, designový obklad z latí, lamel, prken. Existuje zjevně spousta důvodů, proč si vybrat dubové obklady pro Váš dům, restauraci, penzion nebo hotel, ale i pergolu nebo zimní zahradu. Mezi hlavní patří to, že je neuvěřitelně tvrdý a má dlouhou životnost a je ceněn pro své hezké, hustě zabalené vlákno. Díky hustotě vlákna je přirozeně odolný vůči vlhkosti, hmyzu a plísním. Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha, jsou dubové obklady nenáročné na údržbu. Dubové dřevo bylo za všech dob oblíbeno v nábytkářství. V Anglii po něm pojmenovali celé století – age of oak (1500 – 1600)

dubové

V dnešní době moderní estetika a moderní životní styl zdůrazňují individualitu. Fasáda je jediným prvkem budovy, který definitivně vytváří rozhodující první dojem. Dřevěný dubový obklad je vždy jedinečný a okouzlí každého, komu je dřevo blízké, svými krásnými vlastnostmi: přirozenou rozmanitostí a živým vzhledem, odolností, dobrými konstrukčními vlastnostmi, ekologickým postojem a rychlostí, která je při stavbě umožněna. Dřevěné dubové obklady si získávají pověst prestiže díky všem uvedeným vlastnostem a také proto, že jejich estetická hodnota je v moderních architektonických přístupech stále více uznávána.

dubové

KVALITA A DLOUHOVĚKOST

Tvrdostí a dalšími vlastnostmi jako hustota a dlouhá životnost se dubové obklady směle vyrovnají exotickým dřevinám. Dřevěné dubové obklady nemají tak vysokou pořizovací cenu jako exotické dřeviny. Nabízí se ve tmavě hnědé barvě a klidně i bez ošetření je schopen vydržet i několik desítek let.

1. Dřevěné obklady z dubu jsou více než jednoduché na montáž, proto fasády dub vám můžeme nabídnout formou prodeje samotných obkladových prken a podkladových hranolů.

2. Venkovní dřevěné konstrukce vyžadují přesné konstrukční metody, aby vydržely čas a povětrnostní vlivy, proto vám vyrobíme a dodáme také obklad z dubu na klíč.

dubové

DUBOVÝ OBKLAD – POHLEDOVĚ PŘITAŽLIVÝ MATERIÁL

Dub je velmi odolný vůči mechanickému opotřebení. Když je vystaven povětrnostním vlivům, postupem času zešedne a dlouhou dobu minimálně mění svou strukturu.

Proto jsou dubové fasády vhodné jako obklad, a to nejen dřevostaveb. Můžete je použít u domů postavených doslova z jakéhokoli stavebního materiálu. Díky tomu, že jsou dřevěné dubové fasády k domu připevněny pomocí nosného roštu, vzniká mezi dřevěným obkladem a samotnou stavbu větraná mezera. Pro zděný i dřevěný dům je tak odvětrávaná fasáda bezpečné řešení, protože i když někde ve stěně dojde ke zvýšení vlhkosti, může se větranou mezerou vlhkost ze stavby vypařit.

Dřevěné dubové obklady jsou vhodné jak pro obytné domy a velké veřejné budovy, tak pro obchodní a obytné budovy. Dřevěná fasáda představuje ochranu základní konstrukce před vlivy prostředí, zároveň je důležitým designovým a estetickým prvkem budovy.

dubové obklady hoblované na klíč 0 obklady z dubu

S DUBEM SE MUSÍ UMĚT PRACOVAT

Dodáváme rozsáhlou škálu dubových produktů vyrobených prostřednictvím zařízení, které umožňují strojově zpracovat a dokončit náš sortiment dubových židlí na vysoké úrovni, abychom splnili požadavky stanovené našimi zákazníky.

Věříme, že jste v této části našli vše, co potřebujete k vytvoření příjemného pocitu z pohledu na dubový obklad ve vašem obývacím pokoji, kuchyni, terase nebo zahradě. Budujete prostor pro setkávání s vaší rodinou nebo hosty? Jsme si jisti, že Vám můžeme nabídnout dřevěné masivní dubové obklady dle Vašich potřeb tak, abyste vytvořili své vysněné prostředí z masivního dřeva.

Náš dubový sortiment vyrábíme z dubu evropského pocházejícího z Kokořínska a Křivoklátska , proto jsme si jisti, že svou kvalitou díky původu dřeva z této lokality s vhodným podložím pro růst těchto dřevin, kvalitním technologickým výrobním postupem a správným skladováním hotových výrobků Vám jsme schopni dodat dubové fasády v takovém provedení, ve kterém si přejete dokončit svou interiérovou nebo exteriérovou estetiku.

dubové

OŠETŘIT OBKLADY Z DUBU V EXTERIÉRU NEBO NECHAT ZEŠEDNOUT?

Dub nepotřebuje povrchovou úpravu ve venkovních podmínkách, protože bez přímého kontaktu se zemí vydrží asi 20 až 30 let bez rozpadu. Neošetřený dub zešedne asi za 2-3 roky díky slunečnímu záření a vlhkosti. Barva se nejprve mění od bodů, které jsou nejvíce vystaveny povětrnostním vlivům, a vyrovná se v závislosti na podmínkách během několika let. Šednutí dřeva lze zpomalit ošetřením dřeva transparentními konzervačními prostředky na dřevo. Vnější obklad vyrobený z dubu také nemusí být povrchově upraven, protože materiál  dub vydrží namáhání UV zářením a vlhkostí. Během let však dřevo zešedne. Pamatujte, že během šednutí může být tón povrchu dubové terasy nerovnoměrný. Aby povrchy dubu zůstaly odolné a atraktivní, je důležité je každoročně kontrolovat, zda nejsou poškozené. V případě potřeby z povrchu dřeva pomáhá omytí nečistoty. Vyrábíme dubové fasády s viditelnými nebo skrytými spoji v různých šířkách a tloušťkách dle přání zákazníka.

Pošlete nám rychlou poptávku

    najdete nás také na:

    dubové