dubové palubky

dubové

PROČ ZVOLIT PRÁVĚ DUBOVÉ PALUBKY?

Dubové palubky jsou frézovány do různých profilů, tlouštěk a délek, jsou opatřené perem a drážkou sloužící k podélnému spojování palubek do plochy. Na lícové (vnější, pohledové) straně jsou různě tvarované. Používají se v interiérech jako dubové obkladové palubky nebo dubové palubky podlahové. Lze jimi obložit jak stropy a stěny v interiéru, tak vytvářet různé podhledy, podlahy a další prvky. V exteriéru se užívají na luxusní podbití staveb (např. přesahy střech), na luxusních fasádách, plotech a také ve štítech domů.

Existuje spousta důvodů, proč si vybrat dubové palubky pro Váš dům, restauraci, penzion nebo hotel, ale i pergolu nebo zimní zahradu. Mezi hlavní patří to, že je neuvěřitelně tvrdý a má dlouhou životnost a je ceněn pro své hezké, hustě zabalené vlákno. Díky hustotě vlákna je přirozeně odolný vůči vlhkosti, hmyzu a plísním. Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha, jsou dubové obklady nenáročné na údržbu. Dubové dřevo bylo za všech dob oblíbeno v nábytkářství a stavitelství. V Anglii po něm pojmenovali celé století – age of oak (1500 – 1600)

dubové

V dnešní době moderní estetika a moderní životní styl zdůrazňují individualitu. Obklad je jediným prvkem budovy, který definitivně vytváří rozhodující první dojem. Dřevěný dubový obklad je vždy jedinečný a okouzlí každého, komu je dřevo blízké, svými krásnými vlastnostmi: přirozenou rozmanitostí a živým vzhledem, odolností, dobrými konstrukčními vlastnostmi, ekologickým postojem a rychlostí, která je při stavbě umožněna. Dřevěné dubové palubky si získávají pověst prestiže díky všem uvedeným vlastnostem a také proto, že jejich estetická hodnota je v moderních architektonických přístupech stále více uznávána.

DUBOVÉ OBKLADOVÉ PALUBKY – KVALITA A DLOUHOVĚKOST

Tvrdostí a dalšími vlastnostmi jako hustota a dlouhá životnost se dubové palubky směle vyrovnají exotickým dřevinám. Dřevěné dubové obkladové palubky nemají tak vysokou pořizovací cenu jako exotické dřeviny. Nabízí se ve tmavě hnědé barvě a klidně i bez ošetření jsou schopny dubové obkladové palubky vydržet i několik desítek let.

1. Dřevěné palubky z dubu jsou více než jednoduché na montáž, proto palubky dub vám můžeme nabídnout formou prodeje samotných palubek a podkladových hranolů.

2. Venkovní dřevěné konstrukce vyžadují přesné konstrukční metody, aby vydržely čas a povětrnostní vlivy, proto vám vyrobíme a dodáme také obklad z dubu na klíč.

dubové
dubové palubky podlahové z masivu, dubové palubky obkladové, masivní palubky z dubu, palubky dub, dubový palubkový obklad z dubu, na obklad, na podlahu masiv

DUBOVÁ PALUBKA – POHLEDOVĚ PŘITAŽLIVÝ MATERIÁL

Dub je velmi odolný vůči mechanickému opotřebení. Když je vystaven povětrnostním vlivům, postupem času zešedne a dlouhou dobu minimálně mění svou strukturu.

Proto jsou dubové palubky vhodné jako obklad, a to nejen dřevostaveb. Můžete je použít u domů postavených doslova z jakéhokoli stavebního materiálu. Díky tomu, že jsou dřevěné dubové palubky k domu připevněny pomocí nosného roštu, vzniká mezi dřevěným obkladem a samotnou stavbu větraná mezera. Pro zděný i dřevěný dům je tak odvětrávaný palubkový obklad bezpečné řešení, protože i když někde ve stěně dojde ke zvýšení vlhkosti, může se větranou mezerou vlhkost ze stavby vypařit.

Dřevěné dubové palubky jsou vhodné jak pro obytné domy a velké veřejné budovy, tak pro obchodní a obytné budovy. Dřevěný obklad představuje ochranu základní konstrukce před vlivy prostředí, zároveň je důležitým designovým a estetickým prvkem budovy.

dubové obklady hoblované na klíč 0 obklady z dubu

DUBOVÉ PODLAHOVÉ PALUBKY

V našem sortimentu nabízíme řadu stylových dubových podlahových palubek pro dům, chatu, chalupu, restaurace, penziony nebo hotely. Nabízíme podlahy dub, které budou sladěny jakémukoli stylem dekorace, ať už tradičním nebo současným, dodáme Vám masivní dubové dub, které bude skvělým doplňkem vašeho obývacího nebo komerčního prostoru.

dubové
dubové

KVALITNÍ DUBOVÉ PALUBKY

Neděláme „levné“ dubové palubky, děláme palubky z dubu prvotřídní kvality.

Masivní palubky z dubu patří k těm nejoblíbenějším. Doma budete mít vždy originál z jednoho kusu masivního dřeva, který interiéru dodá nadčasovost a lze ho kombinovat i s moderními prvky. Pokud jste si vědomi síly a jedinečnosti dubového dřeva, a nevidíte za ním jen dřevo s dobrými vlastnostmi, tak tato podlaha je právě pro vás.

Palubky dub vynikají svou jedinečnou kresbou, tvrdostí a stálostí. Berte podlahu jako investici, která při správné montáži vydrží po celé generace.

Palubky z dubu dodáváme v několika variantách:

SELECT – bez suků a s minimální barevnou odlišností již od 1680.-Kč/m2 bez DPH

NATURAL – s minimem malých zdravých suků již od 1340.-Kč/m2 bez DPH

MARKANT (RUSTIKAL) – větší barevná rozmanitost i suky již od 1159.-Kč.-/m2 bez DPH

Masivní palubky dub dodáváme výhradně na míru dle konkrétní potřeby zákazníka v síle 15 mm (vhodné pro podlahové vytápění), 20 mm a 27 mm v možnostech šíře 120mm, 140mm, 160mm, 180mm, 190mm, 200mm.

Vlhkost dubové podlahy je 9-12%. Jednotlivé podlahy můžeme dodat za příplatek tmelené a jemně broušené. Na přání zákazníka nanášíme povrchovou úpravu . Např.  UV lak nebo přírodní olej. Zvolit můžete i povrch kartáčovaný či bez jakékoli úpravy. Na výběr máte z několika barevně tónovaných laků i olejů. Strojově nanesené povrchy zaručí vysokou kvalitu povrchových úprav.

vyberte z nabídky:

(vzhledem k nestabilním cenám vstupního materiálu považujte ceny za pouze informativní, pro aktuální cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo pomocí našeho poptávkového formuláře)    

S DUBEM SE MUSÍ UMĚT PRACOVAT

Dodáváme rozsáhlou škálu dubových produktů vyrobených prostřednictvím zařízení, které umožňují strojově zpracovat a dokončit náš sortiment dubových židlí na vysoké úrovni, abychom splnili požadavky stanovené našimi zákazníky.

Věříme, že jste v této části našli vše, co potřebujete k vytvoření příjemného pocitu z pohledu na dubový obklad ve vašem obývacím pokoji, kuchyni, terase nebo zahradě. Budujete prostor pro setkávání s vaší rodinou nebo hosty? Jsme si jisti, že Vám můžeme nabídnout dřevěné masivní dubové palubky dle Vašich potřeb tak, abyste vytvořili své vysněné prostředí z masivního dřeva.

Náš dubový sortiment vyrábíme z dubu evropského pocházejícího z Kokořínska a Křivoklátska , proto jsme si jisti, že svou kvalitou díky původu dřeva z této lokality s vhodným podložím pro růst těchto dřevin, kvalitním technologickým výrobním postupem a správným skladováním hotových výrobků Vám jsme schopni dodat dubové palubky v takovém provedení, ve kterém si přejete dokončit svou interiérovou nebo exteriérovou estetiku.

dubové

OŠETŘIT PALUBKOVÉ OBKLADY Z DUBU V EXTERIÉRU NEBO NECHAT ZEŠEDNOUT?

Dub nepotřebuje povrchovou úpravu ve venkovních podmínkách, protože bez přímého kontaktu se zemí vydrží asi 20 až 30 let bez rozpadu. Neošetřený dub zešedne asi za 2-3 roky díky slunečnímu záření a vlhkosti. Barva se nejprve mění od bodů, které jsou nejvíce vystaveny povětrnostním vlivům, a vyrovná se v závislosti na podmínkách během několika let. Šednutí dřeva lze zpomalit ošetřením dřeva transparentními konzervačními prostředky na dřevo. Vnější obklad vyrobený z dubu také nemusí být povrchově upraven, protože materiál  dub vydrží namáhání UV zářením a vlhkostí. Během let však dřevo zešedne. Pamatujte, že během šednutí může být tón povrchu dubové terasy nerovnoměrný. Aby povrchy dubu zůstaly odolné a atraktivní, je důležité je každoročně kontrolovat, zda nejsou poškozené. V případě potřeby z povrchu dřeva pomáhá omytí nečistoty. Vyrábíme dubové fasády s viditelnými nebo skrytými spoji v různých šířkách a tloušťkách dle přání zákazníka.

Pošlete nám rychlou poptávku

    Najdete nás také na:

    dubové